Szampan

Prosecco? Poproszę!

przez Dawid Lipiec

Prosecco zdobyło ogromną popularność wśród znanych ludzi oraz zwykłych Polaków. Ludzie kochają ten trunek bardziej niż szampana, bardziej niż piwo. Na imprezę idealne jest właśnie Prosecco. W czym tkwi jego sekret? Dlaczego ludzie tak bardzo polubili akurat ten alkohol? Odpowiedź wydaje się prosta.

Rodzaje Prosecco

Jak inaczej można nazwać Prosecco? To prawdziwa musująca przyjemność. Jeśli chodzi jednak o podstawowe fakty na temat tego trunku, trzeba wiedzieć, że jest to delikatne musujące wino. Wytwarza się je we Włoszech, ze specjalnego szczepu winogron o nazwie Glera. Koniecznie trzeba wiedzieć, że wspomniane owoce winogron są koloru białego, a zatem niemożliwe jest, aby samo Prosecco miało inny kolor. Czasem na półkach sklepowych można znaleźć Prosecco o barwie różowej, ale w tej sytuacji doszło do zmieszania wina musującego i wina czerwonego. Jeśli więc napój ten na pewno musi być biały, jakie mogą być jego rodzaje? Rozróżnia się je przez wzgląd na wytrawność. Skala obejmuje wina mocno wytrawne, wytrawne, aż do win lekko słodkich. Prosecco Lidl rekomenduje się na przykład do obiadu i kolacji, a także do rozmaitych przekąsek takich jak sushi czy sery. Już nawet niewielkie ilości tego białego trunku mogą okazać się zbawienne dla zdrowia człowieka, dlatego warto wypróbować jego właściwości na swoim organizmie. Prosecco w odpowiednich dawkach na przykład poprawia krążenie i posiada w swoim składzie przeciwutleniacze opóźniające starzenie.

Ile kosztuje Prosecco?

Ceny alkoholi są bardzo różne, w zależności od rodzaju konkretnego alkoholu, sposobu jego wytworzenia, renomy producenta, wyjątkowości samego trunku. Jeśli chodzi o Prosecco, ceny są zróżnicowane. Najczęściej można spotkać w sklepie wino kosztujące kilkadziesiąt złotych, są jednak też wina za kilkanaście złotych oraz wina za ponad 100 złotych. Warto wypróbować różne trunki, aby wyrobić sobie na ich temat własne zdanie. Wino to świetny dodatek do obiadu lub kolacji, a zatem pojawia się wiele okazji, żeby spróbować i przekonać się, które Prosecco będzie najlepsze.

Najlepszy wybór

Jest wiele podręczników dotyczących sztuki wybierania wina do posiłku. Każdy człowiek ma jednak swój indywidualny gust, zatem wybór rodzaju wina będzie sprawą bardzo indywidualną. Niektórzy preferują wino białe, inni czerwone, jeszcze inni różowe. Warto jednak zapoznać się z rekomendacjami mistrzów, przetestować zaproponowane przez nich kompozycje i dopiero później wyrobić sobie opinię. Niektórzy mają dylemat, czy na imprezę kupić Prosecco czy szampana. Dzisiaj lepszym wyborem wydaje się Prosecco, ze względu na popularność tego trunku. Szczególnie ludzie młodzi uwielbiają ten musujący napój, dzięki temu mogą poczuć się lepiej, podążać za trendami. To bardzo ważne w pewnym wieku. Mniej wprawny smakosz raczej nie odróżni szampana od Prosecco, szczególnie, jeśli do tej pory nie miał zbyt wielu okazji do przetestowania obu trunków. Czy to wstyd nie wiedzieć, czym jest Prosecco? Niekoniecznie, ale taka wiedza na pewno może się przydać.

WinnicaLidla
WinnicaLidla

Zobacz też inne artykuły

Zostaw komentarz

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Akceptuj Dowiedz się więcej