Wina z biedronki

Zakup wina z Biedronki

przez Dawid Lipiec

Wiele osób zastanawia się, czy można znaleźć dobre wino z Biedronki. Niesamowicie często można usłyszeć pytanie o polecane wino z marketu. W tym artykule przedstawimy top 5 win z Biedronki. Nie tylko w Biedronce, ale również w Lidlu można znaleźć dobrej jakości wina.

Rodzaje win z Biedronki

Nie ulega wątpliwości, że największym uznaniem cieszą się wina portugalskie. Rocznik na butelce to kolejna rzecz, na którą trzeba zwrócić uwagę. Z reguły w marketach wina sprzedają się stosunkowo szybko, więc przechowywanie ich w pozycji stojącej nie stanowi problemu. Zdarza się jednak, że sklepy robią tak zwane czyszczenie magazynu. Wtedy trzeba koniecznie zwrócić uwagę na daty na butelkach. Lepiej nie brać wina starszego niż 2 lata, jeśli jest dość tanie i białe. Sytuacja prezentuje się podobnie w przypadku win musujących, różowych oraz czerwonych. Nie ulega wątpliwości, że jak najszybciej powinno być wypite tanie wino czerwone. Trzeba też zwrócić uwagę na to, jak przechowywane jest wino. Z pewnością butelki nie mogą znajdować się w pełnym słońcu na półkach przy oknie. Jeśli zobaczyłeś coś takiego to raczej nie ma sensu ryzykować. Wino nie powinno być wystawione na działanie długotrwałego i tak intensywnego światła. Może wtedy stracić swój smak i aromat. Owoce staną się ugotowane, a sam produkt wyraźnie straci swoją świeżość. Szkoda na coś takiego wydawać pieniądze. Możesz szukać nazw szczepów na butelce, jeśli szukasz czegoś pełniejszego z aromatami kwiatowymi.

Castelaõ Vinhas Velhas

Godne polecenia jest czerwone wino Castelaõ Vinhas Velhas ze szczepu castelaõ. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że w procesie produkcji wykorzystywane są ponad 50-letnie krzewy. Według powszechnej opinii stare krzewy są bardziej skoncentrowane w smaku, ale jednocześnie dają mniej owoców. Takie wino ma ciekawy, głęboki purpurowy kolor. Cena wcale nie jest wygórowana, ponieważ za butelkę wina trzeba raptem zapłacić maksymalnie 30 zł. Na wyróżnienie zasługuje piękny aromat owoców, takich jak wiśnia, porzeczka oraz borówka. Wszystko dopełnione jest aromatami z beczki, czyli wanilią i goździkami, ponieważ ponad 12 miesięcy wino spędziło w dębowych beczkach. Takie wino jest stosunkowo intensywne i bardzo przyjemne. Ma naprawdę sporą kwasowość, ale jednocześnie gładką i dobrze ułożoną taninę. Można śmiało powiedzieć, że wino zasługuje na uwagę, bo jest rzeczywiście dobre. Warto zaznaczyć, że ciężko będzie znaleźć coś równie zbalansowanego w tej kategorii cenowej. Zawieść nie powinny również wszystkie inne wina z podobną etykietą. Takie wino jest idealne do picia na co dzień. Jednak Biedronka to nie tylko wina portugalskie, ponieważ można tam znaleźć produkty również z innych regionów świata.

Kategoria: czerwone wino wytrawne

WinnicaLidla WinnicaLidla

Kraj pochodzenia: Portugalia

Cena:17,99 zł

wina z Biedronki

Polecane wina z Biedronki

Grey Rock Sauvignon Blanc

Prawdziwym hitem internetu jest wino Grey Rock Sauvignon Blanc. Liczne recenzje można bez większego problemu znaleźć w sieci, więc odsyłamy tam zainteresowane osoby. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że nowy rocznik dostępny jest każdego roku. Dzięki temu można sobie sprawdzić, jak od ostatniego razu zmieniło się wino. Wyróżniają się przede wszystkim zielone aromaty, których jest dosyć sporo. Chodzi tu przede wszystkim o zieloną paprykę, szparagi, agrest i pokrzywę. Są również cytrusowe owoce, czyli cytryna, limonka, a także trochę kwiatów bzu i zielone jabłko. Jednak najbardziej przeważa smak grejpfruta, który nie wszystkim może przypaść do gustu. Tego typu wino cechuje się wysoką kwasowością, jest lekkie i wytrawne. Można śmiało powiedzieć, że za takie wino warto wydać 20 – 30 zł.

Kategoria: białe wino wytrawne

Kraj pochodzenia: Nowa Zelandia

Cena:29,99 zł

wina z Biedronki

Granbeau Colombard-Chardonnay Grande Reserve

Najlepszym przykładem dobrego wina do 15 zł jest Granbeau Colombard-Chardonnay Grande Reserve. Jest to bardzo polecane wino w Biedronce o zaskakująco niskiej cenie. To białe półwytrawne wino pochodzi ze szczepu Cuvee jest produkowane we Francji. Jeśli jesteś miłośnikiem bardzo owocowych i słodkich zapachów to jest wino dla Ciebie. Na początku zaskakuje nas brzoskwiniowo-morelowymi nutami a z każdym łykiem robi się coraz bardziej egzotycznie aż w pewnym momencie wkracza kwasowość i dzięki temu wino nie staje się mdłe. Świetnie nadaje się do sałatek i potraw z drobiu.

Kategoria: białe wino półwytrawne

Kraj pochodzenia: Francja

Cena:14,99 zł

Riesling

Kolejna propozycja w zestawieniu to Riesling z Niemiec, czyli wino cechujące się dobrze zbalansowaną kwasowością. Riesling będzie idealne dla osób, które nie do końca lubią wina wytrawne. Jest to naprawdę świetne wino w niewyobrażalnie niskiej cenie.

Kategoria: białe wino półwytrawne

Kraj pochodzenia: Niemcy

Cena:12,99 zł

wina z Biedronki

Malbec

Ostatnie wino na tej liście to Malbec z Argentyny. Jest to soczyste i owocowe wino z dodatkiem wanilii z beczki. Na początku może to w ogóle nie przeszkadzać, ale po kilku łykach intensywność wanilii może być dla niektórych zbyt wysoka. Cena to około 15 – 20 zł, więc każdy może sobie pozwolić na taki wydatek.

Kategoria: czerwone wino półwytrawne

Kraj pochodzenia: Argentyna

Cena:19,99 zł

wina z biedronki

Podsumowanie

Podsumowując można spokojnie w markecie kupić dobre wino. Oczywiście mogą się zdarzyć słabsze wina, ale raczej nie powinno być powodów do narzekania. Nikogo to jednak nie powinno dziwić, ponieważ w specjalistycznych sklepach również mogą się zdarzyć słabsze partie. Można śmiało powiedzieć, że za 20 zł można kupić wino nadające się do spożycia. Jeśli naprawdę dobrze poszukasz to czasami możesz trafić na prawdziwą perełkę. Po dokładnym przeczytaniu tego artykułu powinieneś już wiedzieć, że w Biedronce da się kupić dobre wino.

Zobacz też inne artykuły

Zostaw komentarz

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Akceptuj Dowiedz się więcej