wina bezalkoholowe z Biedronki

Czy w Biedronce są wina bezalkoholowe?

przez Dawid Lipiec

Ludzie nie piją alkoholu z różnych powodów. Z reguły są to względy zdrowotne, dlatego warto czasami wybrać wino bezalkoholowe Biedronka oferuje w tym zakresie spore możliwości. W tym artykule wymienimy najważniejsze zalety wina bezalkoholowego. Na początku trzeba podkreślić, że jest to wino, które w procesie dealkoholizacji zostało pozbawione alkoholu. Jednak nie jest to zwykły napój, dlatego warto się tym bliżej zainteresować. W składzie znajdują się substancje, które dostępne są praktycznie w każdym normalnym winie, czyli garbniki, polifenole, antocyjany oraz taniny.

Wina bezalkoholowe w Biedronce

W bezalkoholowym winie można odnaleźć złożony bukiet aromatów oraz charakterystyczny smak. Warto zaznaczyć, że dealkoholizacja nie wpływa negatywnie na skład wina. Trzeba także wyjaśnić, na czym dokładnie polega proces dealkoholizacji. Podgrzanie wina do temperatury około 30 stopni Celsjusza jest zdecydowanie najprostszym sposobem. Lepiej ustawić trochę niższą temperaturę, żeby nie likwidować cennych składników wina. Należy pamiętać, że wszystko odbywa się w próżni na niskim ciśnieniu, czyli w ściśle określonych warunkach. Warto wspomnieć, że popularnym sposobem jest także destylacja metodą stożków wirujących. Wino poddaje się działaniu siły odśrodkowej, dzięki czemu cząsteczki alkoholu wypierane są na zewnątrz. Wino z zawartością alkoholu do 0,5% można nazwać zgodnie z prawem winem bezalkoholowym. Niestety trzeba zrozumieć, że bardzo trudno jest całkowicie usunąć alkohol z wina. Właśnie dlatego nieduże pozostałości alkoholu można znaleźć w trunkach. Trzeba jednak dodać, że 0,5% to śladowa ilość, którą organizm metabolizuje na bieżąco. W innych ogólnodostępnych produktach spożywczych znajduje się alkohol w podobnym stężeniu. Można w tym miejscu wymienić chleb na zakwasie oraz kefir. Niemal w każdym sklepie dostępne są klasyczne wina, jednak wina bezalkoholowe zdecydowanie ciężej znaleźć. Szukaj w sklepach wina z oznaczeniem 0,0%, jeśli nie odpowiadają Ci nawet śladowe ilości alkoholu. W większym markecie, takim jak Biedronka można z łatwością znaleźć wino bezalkoholowe. To, że wino jest dobrej jakości wcale nie oznacza, że musi nam smakować.

Prosecco La Gioiosa

Pierwsze wino na liście to Prosecco La Gioiosa, czyli wino musujące powstałe przy użyciu metody Charmata. Oznaczenie D.O.C.G znalazło się na etykiecie, a to oznacza, że jest to najwyższej jakości wino apelacyjne. Kolor wina jest żółty, ale przezroczysty. W smaku można dostrzec dobrą kwasowość i delikatną słodycz. Wyczuwalne są owoce, takie jak melon, jabłko oraz nektarynka. Nie ma się tutaj nad czym rozwodzić, ponieważ wino jest proste, ale jednocześnie przyjemne. Warto zaznaczyć, że tego rodzaju wino idealnie pasuje do sushi, szczególnie do słodkich rolek w tempurze. Cena to 26 zł, więc nie jest zbytnio wygórowana.

wina bezalkoholowe biedronka
Prosecco La Gioiosa

Defesa

Kolejne wino to Defesa, które powstało z trzech portugalskich odmian winogron sadzonych na glebach granitowo-łupkowych. Kolor jest żółty, ale z lekkimi refleksami zielonymi. Jest to również proste wino, ale ma bardziej intensywny charakter. Dojrzałe aromaty powinny przypaść do gustu nawet największym koneserom wina. Można wyczuć nuty ziół oraz trawy, a także trochę białych owoców i jabłek. Po krótkiej chwili przebija się dojrzała morela. Na przód zdecydowanie wysuwa się wysoka kwasowość. Cena wina jest uzależniona od tego, którą metodą wino zostało odseparowane od alkoholu. Najtańsza jest oczywiście metoda destylacji próżniowej, więc wina bezalkoholowe otrzymane w ten sposób kosztują 15-25 zł.

WinnicaLidla
WinnicaLidla
Defesa

Mionetto

Jeśli jesteś już w Biedronce to koniecznie kup wino Mionetto 0,0%. Jest to białe półwytrawne wino musujące. Smakuje jak prosseco a jest bezalkoholowe. Cena za jakę je kupimy w biedronce to 29.99 zł

wina bezalkoholowe biedronka
Mionetto

Smak wina bezalkoholowego

Kilkadziesiąt złotych więcej należy zapłacić za wino, które przeszło destylację metodą wirujących stożków. Jeśli zależy Ci na winie bez śladowych ilości alkoholu to na pewno opłaca się inwestować w droższe wina bezalkoholowe. Bez wątpienia skuteczniejsza w tym względzie jest metoda odwirowywania. Obok klasycznego wina zawsze należy serwować wino bezalkoholowe musujące. W doskonały nastrój każdego wprawią bąbelki, nawet bez dodatku alkoholu.

Można śmiało powiedzieć, że musujący Chardonnay będzie doskonały do toastów i na otwarcie spotkania. Na wczesny wieczór można wybrać białe wino bezalkoholowe wytrawne. Wino białe można podać gościom zaraz po toaście, ponieważ wina białe podajemy przed czerwonymi. Możesz kupić więcej niż jedną butelkę, ponieważ z pewnością przypadnie do gustu gościom. Wino może jeszcze chwilę poleżeć, ponieważ jest niefiltrowane. Po dokładnym przeczytaniu tego artykułu powinieneś już wiedzieć, jakie smaczne wina bezalkoholowe dostępne są w Biedronce.

Zobacz też inne artykuły

Zostaw komentarz

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Akceptuj Dowiedz się więcej