Dobre  wino

Czy Carlo Rossi to dobre wino?

przez Dawid Lipiec

Jak każdy miłośnik wina doskonale wie, na rynku znaleźć można ogromną liczne różnych gatunków, rodzajów, marek czy też typów wina. I choć liczba ta jest naprawdę imponująca, to jednak bez wątpienia jest jedna konkretna marka, którą prawdopodobnie zna każdy, nawet jeśli wino nie jest jego ulubionym trunkiem. Chodzi oczywiście o Carlo Rossi, które za sprawą licznych akcji marketingowych stało się jedną z najlepiej rozpoznawalnych marek win. Skąd dokładnie pochodzi ta marka, jakie są jej rodzaje, a przede wszystkim jak wypada na tle innych, konkurencyjnych win pod względem ceny?

Skąd pochodzi wino Carlo Rossi?

Od czego powinno się zacząć zdobywanie informacji na temat wina Carlo Rossi? Rzecz jasna na samym początku trzeba się dowiedzieć, skąd ono tak właściwie pochodzi. Czy jest to wino włoskie, jak mogłaby sugerować włosko brzmiąca nazwa?
Jak się okazuje, Carlo Rossi nie tylko nie powstało we Włoszech, ale nawet nie pochodzi z Europy. Krajem pochodzenia są Stany Zjednoczone, a dokładniej mówiąc stan Kalifornia. To właśnie tam w roku 1974 pojawiła się na rynku marka Carlo Rossi, która bardzo szybko zyskała duże grono zwolenników, a to za sprawą udanej akcji marketingowej, która w tamtych czasach była jeszcze sporą nowością. Od samego początku klienci cenili wino tej marki za delikatny i bardzo łagodny smak.
Kiedy Carlo Rossi pojawiło się w Polsce? Stało się to dokładnie w roku 1999 i bardzo szybko, podobnie zresztą jak na innych europejskich rynkach, zyskało naprawdę duże grono zwolenników. Polacy bardzo szybko docenili smak, lecz również stosunkowo niską cenę.

Rodzaje win Carlo Rossi

Skoro już wiadomo, skąd pochodzi ta marka win i kiedy dokładnie pojawiła się ona w Polsce, warto się teraz dowiedzieć, co konkretnie jest w ofercie tego producenta. Jakie gatunki i smaki win można znaleźć w Polsce pod marką Carlo Rossi?
Od samego początku istnienia marka ta stawiała duży nacisk na wina słodkie. Do jej flagowych produktów z całą pewnością trzeba zaliczyć takie wina jak Carlo Rossi Intense Sweet Blackberry czy też Carlo Rossi Intense Sweet Concord. Charakteryzują się one bardzo intensywnym, a jednocześnie bogatym smakiem. Nawet niewprawiona w piciu wina osoba z łatwością wyczuje w nich owocowe zapachy. Innymi, nie tak popularnymi winami tej marki są np. Carlo Rossi Pink Moscato lub Carlo Rossi White Zinfandel.
Rzecz jasna na winach słodkich nie kończy się oferta Carlo Rossi. Oprócz tego producent ten ma dość pokaźne portfolio win wytrawnych. Szczególnie dużą uwagę należy zwrócić w tym wypadku na lekkie, półwytrawne wino Carlo Rossi Red, a także na Carlo Rossi White. Doskonałym wyborem dla miłośników wiśni i malin w winie będzie Carlo Rossi Cabernet Sauvignon, natomiast Carlo Rossi Chardonnay przypadnie do gustu osobom, które przepadają za aromatem cytrusów i jabłek.
Ostatnimi czasy dużą popularnością zaczęła cieszyć się również nowa seria o nazwie Refresh. Wina z tej serii są bardzo delikatnie gazowane, a także zawierają bardzo dobrze wyczuwalny aromat owoców. Szczególnie polecane jest wino Carlo Rossi Refresh Strawberry.

Czy wino Carlo Rossi są drogie?

Jak więc widać po powyższym opisie, Carlo Rossi to producent mający w swojej ofercie naprawdę wiele zróżnicowanych smaków win i z całą pewnością każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zanim jednak udamy się na zakupy, warto się najpierw zastanowić nad tym, jakie są konkretnie ceny tego producenta.
Nie da się ukryć, że producent Carlo Rossi nigdy nie chciał, aby była to marka premium. Z tego też powodu ceny są raczej niskie, szczególnie biorąc pod uwagę topowych producentów. Na ogół wino tej marki można kupić za około 25-30 zł.

WinnicaLidla
WinnicaLidla

Zobacz też inne artykuły

Zostaw komentarz

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Akceptuj Dowiedz się więcej