cin cin

Cin Cin – najważniejsze informacje

przez Dawid Lipiec

Miłośnicy alkoholi przez lata dochodzą do swoich ulubionych smaków i doceniają różne rodzaje trunków. Warto więc sięgać po pozycje do tej pory nieznane i poszerzać swoje horyzonty. Próbując różnego rodzaju win, wódek czy też koniaków nie można zapominać o dość popularnej w Polsce marce, czyli o Cin Cin. Czym jest ta marka, jakie alkohole można zakupić, a także, z czym się je powinno łączyć? 

Co to jest Cin Cin?

Dla wielu osób może to być sporym zaskoczeniem, lecz Cin Cin to polska marka win musujących, która należy do przedsiębiorstwa Ambra. Ta założona w 1990 roku firma posiada w swoim portfolio wiele popularnych napojów alkoholowych. Wspomnieć tu trzeba przykładowo o Dorato lub El Sol, lecz także o Cydrze Lubelskim czy też bardzo popularnym wśród dzieci Piccolo. 

Pod marką Cin Cin oferowane są najróżniejsze rodzaje napojów alkoholowych. Oczywiście najpopularniejsze są wina musujące takie jak: 

– Prosecco, 

WinnicaLidla WinnicaLidla

– Rosso, 

– Bianco Semi Dolce, 

– Secco Azzurro. 

Oprócz tego Cin Cin to również wermuty oraz wina stołowe. W zależności od tego, z jakim konkretnie produktem ma się do czynienia, występować on może w różnych smakach. Do tych najciekawszych z pewnością zaliczyć trzeba: 

– Fresh Bitter Orange, 

– Lemoncini, 

– Fresh Pomegranate. 

Jak zatem widać, Cin Cin występuję w ogromnej ilości wersji i wariatów, więc dosłownie każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Warto sobie jeszcze teraz tylko zadać pytanie, jak mocne są to napoje. 

Ile alkoholu ma Cin Cin?

Bardzo często miłośnicy napojów alkoholowych zwracają uwagę nie tylko na sam ich smak, lecz także na to, ile mają one w sobie alkoholu. Jest to szczególnie istotne dla osób, które prowadzą samochód. Jak to zatem wygląda w przypadku Cin Cin? Czy po wypiciu lampki takiego wina można przykładowo zasiąść za kierownicą, czy też może jednak będzie to bardzo niewskazane ze względu na zbyt dużą ilość alkoholu?

Jak można się bez trudu domyślić, moc napoju spod marki Cin Cin wynika wprost z tego, z jakim produktem ma się do czynienia. Przyjmuje się jednak, że przeważnie ma ono moc od 14 do 18% alkoholu. Jest to więc produkt, który raczej uniemożliwia prowadzenie samochodu po wypiciu nawet jednej lamki. 

Czy oznacza to zatem, że pijąc Cin Cin nie ma się możliwości powrotu samochodem do domu? Jak się okazuje, specjalnie dla osób zmotoryzowanych przygotowany został najnowszy produkt, czyli Cin Cin Free. Jest to wino musujące, które nie zawiera alkoholu Jest ono więc idealne dla tych osób, które po wzniesionym toaście muszą wracać do swoich zwykłych obowiązków lub też chcą cieszyć się pysznym smakiem wina i po zabawie wsiąść w samochód i bezpiecznie dojechać do domu.

Jak to jest możliwe, że udało się wyprodukować bezalkoholowe wino musujące? Do tego celu wykorzystuje się nowoczesny proces dealkoholizacji, który usuwa z wina alkohol, lecz jednocześnie pozostawia w nim wszystko to, za co je najbardziej cenimy, czyli pełnię aromatu i bogactwo smaku.

Jak powinno się pić ten alkohol?

Kolejną sprawą, której trzeba się dowiedzieć o tym alkoholu, to jak się go powinno pić. Czy są jakieś konkretne sposoby lub możliwości zestawiania z innymi produtkami, które pozwolą uzyskać maksymalne bogactwo smaku i aromatu? 

Informacje na temat sposobu picia Cin Cin najlepiej zdobywać na przykładzie najpopularniejszego wina spod tej marki, czyli Cin Cin Bianco. Jak się bowiem okazuje, jest to naprawdę uniwersalny alkohol, który może być łączony z wieloma różnymi produktami. Zdecydowanie najczęściej podaje się je mocno schłodzone, a najlepiej z lodem. Jeśli 14% nie jest dla nas wystarczające, bez problemu możemy wino wzmocnić, dodając do niego wódkę, rum czy też tequile.

Jak natomiast wygląda kwestia dodatków owocowych? Wprost rewelacyjnie wino to łączy się z różnego rodzaju cytrusami, czyli np. z pomarańczą, grejpfrutem, a nawet z cytryną. Dodatkowo można dodawać do niego borówki, jeżyny, a także maliny. Owoce te są szczególnie polecane nie tylko ze względu na walory smakowe, lecz także wizualne. Wino będzie się z nimi po prostu ładnie prezentowało.

Drugim bardzo popularnym rodzajem Cin Cin jest Lemoncini. W tym wypadku polecane jest łączenie go z ziołami takimi jak mięta, rozmaryn czy też bazylia, a także z cytrusami, czyli np. z pomarańczą lub cytryną, a także z limonką.

Gdzie można kupić Cin Cin i ile kosztuje?

Jak zatem widać, Cin Cin to naprawdę ciekawy alkohol, który doskonale smakuje, a także może być łączony z wieloma różnymi produktami i dodatkami. Nic więc dziwnego, że wiele osób zastanawia się nad tym, gdzie takie wino można kupić, a także ile ono kosztuje. Czy jest to duży wydatek?

Głównym założeniem producenta wina Cin Cin było to, aby był to produkt przystępny cenowo i łatwo osiągalny dla każdego Polaka. Udało się to osiągnąć, ponieważ różnorodne produkty spod marki Cin Cin znaleźć można w praktycznie każdym sklepie spożywczym lub alkoholowym. Jeśli chodzi o cenę, to przeważnie kształtuje się ona na poziomie około 30 złotych za butelkę, więc jest to naprawdę umiarkowany koszt i z całą pewnością każdego będzie stać na to, aby móc się cieszyć smakiem takiego wina.

Zobacz też inne artykuły

Zostaw komentarz

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Akceptuj Dowiedz się więcej